فوتبال جهان| میلان در نهایت ناباوری حذف شد/ برتری آرسنال در شب بازی پیروزی بی‌ثمر تیم قربانی

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، مرحله گروهی رقابت‌های لیگ اروپا با حذف ناباورانه میلان، پیروزی آرسنال و برتری بی‌ثمر تیم علی‌ قربانی به پایان رسید.

در مهمترین بازی از گروه ششم، تیم میلان در حالی که به تساوی برای صعود نیاز داشت در خانه المپیاکوس ۳ بر یک شکست خورد. سیسه در دقیقه ۶۰، زاپاتا (بازیکن حریف) در دقیقه ۷۰ و فورتونیس در دقیقه ۸۱ (از روی نقطه پنالتی) برای المپیاکوس و زاپاتا در دقیقه ۷۲ برای میلان گلزنی کردند.

با این نتیجه، میلان و المپیاکوس در امتیاز و بازی رودررو مساوی شدند، اما المپیاکوس به خاطر تفاضل گل بهتر، میلان را حذف کرد. در دیگر بازی گروه، دودلانژ و بتیس به تساوی بدون گل رسیدند. در جدول، بتیس ۱۲ و المپیاکوس ۹ امتیازی صعود کردند.

 در گروه چهارم، دیناموزاگرب که صعودش قطعی شده بود در شبی که صادق محرمی، بازیکن ایرانی‌اش را در لیست خود نداشت، مقابل میهمانش، اندرلخت به تساوی بدون گل دست یافت. در این گروه، اسپارتاک ترناوا با حضور علی قربانی، دیگر بازیکن ایرانی از دقیقه ۷۵، یک بر صفر میهمانش، فنرباغچه را برد اما با وجود این برتری، موفق به  صعود نشد. در  این گروه، دیناموزاگرب ۱۴ و فنرباغچه هشت امتیازی جواز صعود را دریافت کردند.

براساس این گزارش، در گروه  پنجم، آرسنال با تنها گل لاکازت در دقیقه ۱۶ یک بر صفر در خانه مقابل قره‌باغ به برتری رسید تا به سرگروهی از پیش قطعی شده‌اش، شکوه بیشتری ببخشد. در این گروه، اسپورتینگ لیسبون ۳ بر صفر ورسکلا را برد و آرسنال ۱۶ و اسپورتینگ ۱۳ امتیازی صعود کردند.

این نتایج در حالی رقم خورد که  در گروه اول، لارناکا در خانه مقابل بایرلورکوزن ۵ بر یک شکست خورد و لودوگورتس و زوریخ به تساوی یک – یک رسیدند. با ثبت این نتایج، لورکوزن ۱۳ و زوریخ ۱۰ امتیازی به دور بعد رسیدند.

پنجشنبه شب همچنین در گروه دوم، سالزبورگ در خانه سلتیک ۲ بر یک پیروز شد و راسنبال و روزنبرگ به تساوی یک – یک رضایت دادند. در این گروه سالزبورگ با ۱۸ و سلتیک با ۹ امتیاز به دور بعد راه یافتند.

در گروه سوم نیز بوردو یک بر صفر در خانه کپنهاگن به پیروزی دست یافت و اسلاویا پراگ ۲ بر صفر میهمانش، زنیت سن‌پترزبورگ را با شکست بدرقه کرد. در جدول گروه سوم، زنیت ۱۱ و اسلاویا پراگ ۱۰ امتیازی جواز صعود را گرفتند.

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *