هاشم اسکندری: وزارت ورزش از اعزام ورزشکاران به مسابقات جهانی با هزینه شخصی اطلاع دارد/ مگر می‌شود ملی‌پوشی خطا کند و از آن بگذریم؟!

هاشم اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم ، در خصوص دومین دوره جشنواره رشته‌های بیلیاردی اظهار داشت: اتفاق بزرگ این جشنواره شکوفا شدن استعدادهایی است که تا امروز دیده نشده‌اند. جدول طوری طراحی شد تا به همه فرصت صعود داده شود. کمی اعتراض در این باره وجود داشت، اما بالاخره این موضوع تأیید شد که برگزاری مسابقات با این جدول کار شایسته‌ای بوده است.

وی در ادامه افزود: در این جشنواره‌ها استعدادهای خوبی دیده و شناخته می‌شوند. خوشبختانه بچه‌های کمیته فنی هم در جریان مسابقات حضور مداوم داشتند و مطمئنم این مسابقات ثمره زیادی برای این رشته دارد.

رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس در خصوص نفرات برتر این مسابقات و حضور آنها در تیم ملی گفت: ما تابع رویه و سیاست‌های کلان فدراسیون جهانی و کنفدراسیون آسیا هستیم و نمی‌توانیم این افراد را از  این ماه وارد تیم ملی کنیم. ما این مورد را در نظر گرفتیم که امتیاز این مسابقات در رنکینگ کشوری دوبل باشد که این یک فرصت طلایی برای ورزشکاران است و کسانی که شناخته نشده‌تر بودند نفرات برتر را از پیش رو برداشتند و با انگیزه حاضر شدند.

وی درباره حضور مربی خارجی در تیم ملی بیلیارد بانوان گفت: ما از فدراسیون جهانی درخواست داشتیم چند گزینه را معرفی کنند تا هر کدام را که برای ما مناسب‌تر بودند، انتخاب کنیم. البته با این شرایط ارزی کار سخت است، اما اعتقاد دارم که حضور مربی خارجی در رشد بانوان مؤثر است.

اسکندری راجع به اعزام تیم شش نفره بولینگ ایران به رقابت‌های جهانی هنگ‌کنگ در شرایطی که شورای برون مرزی مجوز اعزام سه ورزشکار را صادر کرده بود، تصریح کرد: ما به طور اختصاصی برای مسابقات سهمیه می‌گیریم که این سهمیه سه نفر است، حالا میزبان برای رونق مسابقات سهمیه آزاد می‌دهد که ربطی به فدراسیون ندارد و خود بچه‌ها در آن شرکت می‌کنند. این موضوع در بیلیارد هم وجود دارد.

وی در خصوص اینکه آیا انتخاب سه نفر آزاد با فدراسیون جهانی است، گفت: هر کسی می‌تواند در این مسابقات شرکت کند منتهی باید با تأیید فدراسیون ایران باشد.

رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس در مورد تأمین هزینه ورزشکاران آزاد عنوان کرد: این افراد با هزینه شخصی اعزام می‌شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا نفراتی که به صورت آزاد به مسابقات اعزام می‌شوند به تأیید وزارت ورزش و شورای برون مرزی می‌رسند، گفت: در مسابقات رسمی، ما ورزشکاران را خودمان اعزام می‌کنیم و حتماً نفرات باید به تأیید شورا برسند، اما در مسابقات جهانی که خودشان شرکت می‌کنند، این درخواست را از فدراسیون جهانی داشتیم که نفراتی که آزاد هستند حتماً تأییدیه فدراسیون ایران را داشته باشند در حالی که در سایر کشورها چنین نیست. من نایب رئیس فدراسیون جهانی هستم و در تلاشم تا این موضوع جا بیفتد که ورزشکاران با تأیید فدراسیون اعزام شوند تا نظارت بهتری وجود داشته باشد و مشکلی ایجاد نشود. این افراد هم در واقع نمایندگان ایران هستند.

اسکندری یادآور شد: اعزام این افراد به وزارت ورزش اعلام می‌شود. البته برخی از ورزشکاران در این مسابقات شرکت می‌کنند و بعد می‌گویند با هزینه شخصی رفتیم و تقاضای پول می‌کنند. ما با این بودجه اندکی که داریم تا زمانی که یقین نداشته باشیم که مدال می‌گیریم کسی را اعزام نمی‌کنیم. دوست ندارم جلوی کسانی را بگیرم که آزاد شرکت می‌کنند، چون در میدانی قرار می‌گیرند که کسب تجربه می‌کنند و برای ورزش ما خوب هستند و کلی درس یاد می‌گیرند. به همین دلیل جلوی حضورشان را نمی‌گیرم.

وی افزود: ما قبل از اعزام این ورزشکاران از آنها برگه‌ای می‌گیریم که بعداً توقعی نداشته باشند. بعضاً پیش آمده که به خصوص خانم‌ها خودشان در مسابقات آزاد شرکت کردند بعد می‌گویند با هزینه خودمان رفتیم. افراد هم بررسی نمی‌کنند که این خانم یا آقا در چه مسابقاتی شرکت کرده است. بعد برای ما مزاحمت ایجاد می‌کنند.

رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس در مورد ادامه مصاحبه‌های اکرم محمدی بعد از رأی کمیته انضباطی گفت: مسئله وی ربطی به سیاه‌نمایی‌هایی که می‌کند، ندارد. در جلسه استیناف نمایندگان وزارت ورزش، حراست و بازرسی حضور داشتند و بی‌انضباطی مشخص بود و بیان شد. برای انتخابات هزاران تهمت و توهین شنیدم که از آنها گذشتم، اما از مسائل مربوط به ورزش و بی‌انضباطی‌ها هر کسی باشد، نمی‌گذرم. عمده مصاحبه‌های او سیاه‌نمایی است و عنوان می‌کند به خاطر انتخابات بوده، در حالی که من یک گذشته ۹ ساله دارم. آیا تا به حال این اتفاق افتاده است؟ یکی از مسئولان هیئت‌های استانی در این مدت توهین زیادی به من کرد، اما من چهار سال با او کار کردم. ما یک شاکله استاندارد جهانی را به عنوان خط قرمز قرار دادیم که البته در تمام دنیا این خط قرمزها وجود دارد. مگر می‌شود یک بازیکن ملی‌پوش خطایی کند و از آن بگذریم؟! پس کمیته انضباطی چه کاره است؟ هدف از ورزش و المپیک اهداف اخلاقی است و یک ورزشکار حرفه‌ای موقعی رشد می‌کند که ضوابط اخلاقی و حرفه‌ای را رعایت کند. وی باید به رأی کمیته انضباطی احترام بگذارد و مسائل را رعایت کند و ما هم به او کمک می‌کنیم.

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *