فوتبال جهان|چلسی

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، شکست مقابل ولورهمپتون، شیرهای لندن (لقب چلسی) را به حدی عصبانی کرده که تنها با شکار بزرگی به نام منچسترسیتی آرام می‌شوند؛ هر چند حتی بازی در خانه هم دلیلی برای برتر جلوه دادن میزبان مقابل صدرنشین لیگ برتر نیست.

 با این اوصاف جدال چلسی در خانه خودش مقابل منچسترسیتی از ساعت ۲۱  شنبه به وقت تهران در چارچوب هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس، دیدنی‌های فراوانی دارد.

 یکی در صدر، دیگری در تلاش برای ماندن در کورس 

منچسترسیتی هر چند نسبت به مقطع مشابه فصل گذشته ۲ امتیاز کم‌تر دارد اما با ۱۳  برد از ۱۵ بازی و ۴۱ امتیاز در رده اول جا خوش کرده و غیر از لیورپول که تنها ۲ امتیاز با آن‌ها فاصله دارد، تیم دیگری را  در حد و اندازه‌های گرفتن صدر جدول از خودش نمی‌بیند. چلسی ۳۱ امتیازی در رده چهارم ۱۰ امتیاز با تیم گواردیولا فاصله دارد وبرای ماندن در کورس قهرمانی می‌جنگد.

غایبان بازی 

بزرگ‌ترین دغدغه منچسترسیتی، آمادگی سرخیو آگوئروی آرژانتینی است. او که ۲ بازی قبلی تیمش را به خاطر آسیب‌دیدگی از دست داد، شاید به این بازی بزرگ هم نرسد. در این صورت ژسوس جای او در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد. منچسترسیتی کماکان دی‌بروینه را در اختیار نخواهد داشت و احتمال غیبت کمپانی و زینچنکو هم وجود دارد. در ترکیب چلسی، وضعیت بارکلی و کواچیچ هم نامشخص است.

رویارویی‌های قبلی 

 در ۱۶۰ جدال قبلی، چلسی ۶۶ بار پیروز شده، منچسترسیتی ۵۵ بار به برتری دست یافته و ۳۹ جدال هم برنده نداشته است. الان برای فوتبالدوستان غیرقابل باور است که بخشی از جدال‌های ۲ تیم در دهه‌‌های ۸۰ و ۹۰  در دسته دوم فوتبال انگلیس رقم خورد! 

نکات کلیدی

*منچسترسیتی قبل از شروع فصل جدید با  ۲ گل آگوئرو، چلسی را برد و فاتح سوپرجام انگلیس شد.

*تیم گواردیولا در صورت برتری در این بازی، برای اولین بار در تاریخ ، ۴ پیروزی متوالی مقابل چلسی را جشن می‌گیرد.

*چلسی ۲ بازی از ۳ جدال خانگی اخیر را به سیتی باخته و در صورت قبول یک شکست دیگر، برای اولین بار از سال ۱۹۵۵، ۲ بازی خانگی متوالی در سطح اول لیگی را واگذار می‌کند.

 

ترکیب احتمالی 

چلسی: کپا، آسپلیکوئتا، لوئیس، کانته، آزار، آلونسو، رودیگر، ژورگینیو،لوفتوس چیک، پدرو و ژیرو

منچسترسیتی: ادرسون، واکر، اوتامندی، لاپورته، دلف، گوندوگان، فرناندینیو، برناردو سیلوا، محرز، ژسوس و استرلینگ

انتهای پیام/

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *