تهدید اصفهانیان در بیانیه باشگاه نساجی به «آه» هواداران این تیم/ علی امیری: آقای اصفهانیان هرکس جای شما بود ۱۰ بار استعفا کرده بود

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، باشگاه نساجی مازندران پس از تساوی ۲ – ۲ این تیم مقابل سپیدرود رشت در دیدار خانگی هفته چهاردهم مسابقات لیگ برتر فوتبال، در راستای انتقاداتش از عملکرد داوران، بیانیه‌ای را صادر کرد. در بیانیه باشگاه نساجی آمده است:

«باشگاه ریشه‌دار نساجی مازندران و هواداران پرشور آن دیگر نمی‌دانند چطور صدای اعتراض‌شان را به گوش مسئولان کمیته داوران برسانند. امروز بار دیگر اشتباهات داوری مانع از برد این باشگاه پرطرفدار شد. با وجود قضاوت بی نقص علیرضا فغانی داور مسابقه، کمک داور دو اشتباه فاحش و مهلک داشت. بی‌شک در برنامه ۹۰ بار دیگر مظلومیت باشگاه نساجی برای فوتبال ایران ثابت خواهد شد.

در دو موقعیت پی در پی در حالی که محمد عباس‌زاده و سجاد عاشوری می‌رفتند تا با گلر سپیدرود تک به تک شوند، کمک داور پرچم زد و آفساید اعلام کرد، اما تصاویر آهسته به خوبی نشان داد در هر دو موقعیت کمک داور اول دچار اشتباه شده است. نکته اینجاست که کمک داور دقیقاً در یک خط با بازیکنان قرار داشت و عجیب است چطور این دو صحنه را آفساید گرفت؟ هم در موقعیت اول و هم در موقعیت دوم مدافعان سپیدرود نزدیک به یک متر آفساید را پر کرده بودند، اما کمک داور متوجه این مسئله نشد!

برای باشگاه نساجی سریال اشتباهات داوری عادی شده و اگر در یکی از بازی‎های فصل اشتباهی در بازی‌های تیم صورت نگیرد، همه اهالی فوتبال تعجب خواهند کرد.

بی‌شک باشگاه نساجی امسال مظلوم‌ترین باشگاه لیگ برتر بوده و اشتباهات فاحش داوران، امتیازات زیادی از این تیم ریشه‌دار گرفته است. هر چند دیگر نساجی و هوادارانش نا امید شده‌اند، اما انتظار می‌رود تا کمیته داوران اقدامی جدی در این زمینه کند. اشتباه در فوتبال طبیعی است، اما اینکه کمک داور در دو صحنه متوالی مدافعان حریف را نبیند که موقعیت آفساید را پر کرده‌اند، عجیب است و جای سؤال بسیاری دارد. و یک سؤال مهم دیگر که پیش می‌آید؛ چرا اشتباهات فقط به ضرر نساجی است؟!

آقای اصفهانیان بارها و بارها اعتراض کردیم، اما گویا گوش شنوایی در آن کمیته وجود ندارد و نمی‌دانیم باید دیگر به کجا شکایت ببریم؟ شک نکنید آه این هواداران شما را خواهد گرفت، هوادارانی که بی‌شک یکی از با اخلاق‌ترین و با انضباط‌ترین هواداران لیگ برتر ایران هستند. چطور می‌توانید این اشتباهات عجیب و پرتعداد را توجیه کنید؟ چطور ممکن است در یک فصل برای یک تیم لیگ برتری اینقدر اشتباه داوری رخ دهد؟

دیگر کم کم باشگاه نساجی و هواداران پرشورش به این نتیجه رسیده‌اند این اشتباهات سازماندهی شده است. چه جوابی برای این اشتباهات پرتعداد دارید؟ اگر نمی‌توانید مشکلات داوری را حل کنید، جای خود را به فرد دیگری دهید و کمیته داوران را به افرادی بسپارید که دل‌شان برای داوری و حداقل برای فوتبال ایران می‌سوزد.

صبر باشگاه نساجی و هوادرانش نیز اندازه‌ای دارد، اما شما، شخص شما آقای اصفهانیان صبر یک استان را لبریز کردید. اگر نمی‌توانید نه نگویید و بروید تا با رفتن‌تان به فوتبال ایران خدمت کنید».

علی‌رغم بیانیه صادر شده از سوی باشگاه نساجی مازندران علی امیری، مدیرعامل این باشگاه نیز با اعتراض شدید نسبت به اشتباهات کمک داور بازی با سپیدرود که جلوی دو موقعیت صد در صد گل تیم را گرفت، گفت: آقای اصفهانیان هرکس دیگری جای شما بود تا الان با این حجم از اشتباهات داوری ۱۰ بار استعفا داده بود، اما خدا را شکر شما همچنان مانده‌اید تا خدمت کنید. چون با وجود بازنشسته بودن عاشق خدمت به خلق خدا و به ویژه فوتبال هستید. وقتی یک فرد نمی‌تواند کمک کند، واقعاً این حس درون او به وجود نمی‌آید که بهتر است برود؟ آیا شما به عنوان مسئول اول کمیته داوران دچار عذاب وجدان نمی‌شوید؟ اگر نمی‌توانید مشکلات داوری را حل کنید، همین  حالا بروید و نگذارید بیش از این دیر شود.

وی افزود: ما که از شما و کمیته‌تان دست شستیم. هواداران نساجی بعد از بازی امروز سرشان را به در و دیوار می‌زدند و می‌گفتند از این به بعد می‌دانیم چطور با داوران برخورد کنیم. اگر هر اتفاقی در ادامه فصل رخ دهد، شما آقای اصفهانیان مسئول آن اتفاق هستید. باشگاه نساجی شما را عامل اصلی و مستقیم همه اشتباهات می‌داند و هیچکس غیر از شما مقصر نیست. نمی‌دانیم دیگر به چه کسی اعتراض کنیم، چون صدای اعتراض یک استان به گوش هیچکس نمی‌رسد.

امیری تصریح کرد: منتظر هستیم مثل هفته‌های قبل داوری بازی‌ها را بررسی کنید و بگوئید خدا را شکر این هفته هم اشتباه داوری نداشتیم و عملکرد داوران خوب بود! ظاهرا مردم ایران و همینطور فوتبالی‌ها را سیب زمینی و کور فرض کرده‌اید. آقای اصفهانیان همین الان از فوتبال بروید و این بند و بساط را جمع کنید. نمی‌دانیم چطور تا امروز مسئولان رده بالای فدراسیون فوتبال اقدامی برای برکناری شما نکرده‌اند؟ در هر کجای دنیا فقط برای یک تیم اینقدر اشتباه داوری شود، رئیس کمیته داوران را کنار می‌گذارند، اما ظاهراً شما در کمیته داوران گارانتی شده‌اید.

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *