وزنه‌برداری قهرمانی جهان| مرادی و حقوقی فردا بر روی تخته می‌روند

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از ترکمنستان، فردا (چهارشنبه ۱۶ آبان ماه) در هفتمین روز از رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی بزرگسالان جهان به میزبانی عشق آباد ترکمنستان، از ساعت ۱۶ به وقت تهران رقابت گروه A دسته ۹۶ کیلوگرم با حضور دو ملی‌پوش کشورمان به نام‌های سهراب مرادی و امیر حقوقی برگزار می‌شود.

سهراب مرادی ملی‌پوش ۳۰ ساله وزنه برداری ایران که در سال‌های اخیر رکوردهای زیادی را جابجا کرده و یکی پس از دیگری به مدال‌های طلای بازی‌های المپیک  ۲۰۱۶ ریو، سکوی نخست جهان در رقابت‌های آناهیم و بازی‌های آسیایی جاکارتا اندونزی دست یافته است، قصد دارد این بار در عشق آباد یک مدال جهانی دیگر را به کلکسیون افتخاراتش اضافه کند.

همچنین امیر حقوقی اهل تبریز و ۲۴ساله است و آخرین تجربه حضور در میدان بین المللی به مسابقات قهرمانی سال۲۰۱۵ آسیا در پوکت تایلند برمی‌گردد که در جایگاه هفتم ایستاد.

در گروه A دسته ۹۶ کیلوگرم ۱۲ وزنه‌بردار روی تخته مسابقات قهرمانی جهان می روند. سهراب مرادی با رکورد ورودی ۴۱۰ کیلوگرم در صدر قرار دارد، «تائو تیان» و «فارس» از قطر با رکورد ورودی ۴۰۰ کیلوگرم در رده بعدی جای گرفته اند. ضمن اینکه نیکلاس اونیکا از رومانی با رکورد ورودی ۳۹۵ کیلوگرم، تسیخانتوس از بلاروس با رکورد ورودی ۳۹۱ کیلوگرم، ریوارس از کلمبیا، سارات سومپرادیت از تایلند، رستم سیابای از قزاقستان با رکورد ورودی ۳۸۵ کیلوگرم در جایگاههای بعدی این گروه قرار دارند.

وزنه بردار گرجستانی با رکورد ورودی ۳۸۳ کیلوگرم، امیر حقوقی ملی پوش کشورمان به همراه کلیمانوف از روسیه با کورود ورودی ۳۸۲ کیلوگرم در رتبه های آخر این گروه ایستاده‌اند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *