محمد منصوری: امیدوار به کسب ۴ یا ۵ سهمیه المپیک هستیم/ عجله‌ای برای بازگشت محجوب به جودو نداریم

محمد منصوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد وضعیت جواد محجوب اظهار داشت: جواد روز شنبه هفته گذشته تحت نظر دکتر کیهانی مورد عمل جراحی قرار گرفت. کیهانی در حال حاضر یکی از بهترین پزشکان کشورمان است که پیش از این، بهداد سلیمی را قبل از المپیک و رضا یزدانی را قبل از مسابقات جهانی جراحی کرده بود. خدا را شکر دکتر کیهانی هم از عمل محجوب رضایت داشت.

وی در خصوص مدت دوری محجوب از میادین تصریح کرد: با توجه به نظر دکتر کیهانی، مدت دوری محجوب از میادین پنج ماه خواهد بود و با توجه به اینکه فرصت کافی برای حضور او در مسابقات کسب سهمیه وجود خواهد داشت، عجله‌ای برای بازگشت جواد نخواهیم داشت. برنامه ما حضور محجوب از  اواسط سال ۲۰۱۹ در مسابقات خواهد بود و قصد داریم رفته رفته او را به میادین بازگردانیم. 

سرمربی تیم ملی جودو در پاسخ به این سؤال که با توجه به مصدومیت سنگین محجوب امکان بازگشت موفق او به جودو وجود خواهد داشت، گفت: محجوب روحیه خیلی خوبی دارد و همان‌طور که پیش از این نیز گفتم قبل از مصدومیت در میان بهترین جودوکاران سنگین وزن دنیا قرار داشت. قطعاً با توجه به اینکه او مشکل روحی و روانی ندارد با آمادگی نسبی به میادین بازخواهد گشت. ما مطمئن بودیم اگر محجوب در مسابقات جهانی مصدوم نشده بود به مدال دست می‌یافت و ما را صاحب یک رکورد فوق‌العاده در مسابقات جهانی می‌کرد.

منصوری با ابراز امیدواری برای بازگشت موفق محجوب عنوان کرد: همان‌طور که گفتم با توجه به شرایط روحی خوب محجوب امیدوارم او خیلی زود به میادین بازگردد. در همین راستا قرار است با برنامه مربی بدنساز تیم ملی، محجوب از ماه دیگر آب درمانی را آغاز کند و تمرینات وزنه بالا تنه و هوازی را انجام بدهد تا در این مدت نیز بیکار نباشد.

وی در خصوص شرایط تیم ملی برای مسابقات گرنداسلم ابوظبی هم گفت: تا روز چهارشنبه تمرینات بسیار خوبی را در تهران پیگیری کردیم و قرار است با سه جودوکار نیز در مسابقات ابوظبی حاضر شویم. در این مسابقات ابوالفضل محمودی که سال گذشته در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا به مدال دست یافت، در وزن ۶۰- کیلوگرم حضور خواهد داشت. قطعاً بریمانلو و ملایی نیز بعد از هدف اصلی ما که بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی بود، اُفت خواهند داشت. تنها هدف ما از حضور این نفرات در مسابقات ابوظبی این است که این نفرات از رنکینگ فدراسیون جهانی عقب نیفتند.

سرمربی تیم ملی جودو خاطر نشان کرد: بریمانلو در حال حاضر در جایگاه یازدهم رنکینگ جهان و پنجم رنکینگ المپیک قرار دارد و ملایی نیز در رده‌بندی جهان و المپیک در جایگاه نخست قرار دارد. در شرایط فعلی نیز اصلاً به دنبال مدال نیستیم و هدف اصلی ما مسابقات المپیک و کسب سهمیه این رویداد است و امیدوارم بتوانیم چهار یا پنج سهمیه المپیک توکیو را نیز کسب کنیم.

منصوری در پایان در خصوص دلایل عدم همراهی علیرضا خجسته گفت: خجسته در حال حاضر زیر نظر دکتر رامین امیرساسان یکی از بهترین مربیان تغذیه قرار گرفته و قرار است با مشورت ایشان که با تیم ملی کشتی نیز همکاری دارد به صورت اصولی به کم کردن وزن خود بپردازد. علیرضا قرار است استارت خود را از مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی داشته باشد. نظر خود خجسته حضورش در وزن فعلی بود و ما نیز با مشورت دکتر ساسان تصمیم گرفتیم در وزن ۶۶ کیلوگرم به فعالیت خود ادامه بدهد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *