یوسف کرمی: هادی‌پور نشان داد امکان انجام کارهای سخت در تکواندو وجود دارد/ در صورت ادامه موفقیت‌ها تغییرات موثر بوده است

یوسف کرمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص کسب مدال طلای آرمین هادی‌پور در گرندپری منچستر و شکسته شدن طلسم ۲۲ ماهه عدم کسب مدال طلا توسط تکواندو ایران در مسابقات گرندپری اظهار داشت: واقعا از کسب مدال طلای آرمین هادی‌پور خوشحال شدم. او تکواندوکار سخت‌کوشی است که علی‌رغم اینکه در وزن یک بازی می‌کند در وزن بالاتر به مدال طلا دست یافت. آرمین با شکست ” تائه هون کیم” که همیشه پای ثابت سکوی قهرمانی است، نشان داد که امکان انجام کارهای سخت نیز وجود دارد.

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو ایران تاکید کرد: با شکست حریف کره ای مشخص شد این قضیه برای وزن ۶۸- کیلوگرم نیز صدق می‌کند و بچه های ما توانایی شکست “دائی هون لی” را دارند و این کار غیرممکن نیست. کاری که آرمین کرد غیرممکن بود و جای تقدیر و خوشحالی دارد. این خوشحالی زمانی بیشتر می‌شود که بعد از مدت‌ها در مسابقات گرندپری به  مدال طلا دست پیدا کردیم.

کرمی تصریح کرد: واقعا کسب مدال طلا برای ما در گرندپری غیر ممکن شده بود و مدال طلای وزن ۵۸- و ۶۸- کیلوگرم در اختیار کره‌ای بود و وزن ۸۰+ نیز در اختیار روس‌ها بود. در وزن ۸۰- نیز اکثر مواقع روس‌ها مدال طلا کسب می‌کردند. امیدوارم با شکستن این تابو بچه‌ها ما به خودباوری برسند که در ورزش هیچ کاری غیر ممکن نیست. همانطور که در کشتی مشاهده کردیم دیوید تیلور با مدال برنز دانشجویان مقابل حسن یزدانی و نماینده روسیه به برتری دست پیدا کرد و قهرمان جهان شد یا پرویز هادی با اختلاف حریف روس را شکست و مقابل طاها اگل، قهرمان المپیک به برتری رسید اما مقابل نماینده گرجستان شکست می‌خورد.

وی با اشاره به بالارفتن مهارت‌های ذهنی برای کسب موفقیت‌های بزرگ گفت: ما باید از همه اتفاقات دنیای ورزش درس بگیریم و بیشتر روی مهارت‌های ذهنی خود کار کنیم.در دنیای امروز ورزش، آمادگی مهارت‌های ذهنی کاربرد زیادی دارد و مطمئنم در صورت رقم خوردن این اتفاق بچه های ما در دوره‌های بعدی گرندپری مدال های خوشرنگ‌تری را کسب خواهند کرد. باید این سد شکسته شود تا بچه‌ها ما در مسابقات بعدی با تمام قدرت وارد زمین شوند.

کرمی در خصوص روند تیم ملی تکواندو با حضور کادرفنی جدید عنوان کرد: تیم ما در دو دوره گذشته مسابقات گرندپری نتایج خوبی کسب نکرد اما اگر بعد از گرندپری منچستر این روند ادامه داشته باشد تغییر حاصل شده است. با یک اتفاق یا یک مدال طلا نمی‌توان در خصوص عملکرد منطقی صحبت کرد اما اگر این روند در مسابقات بعدی نیز صدق کند و باز هم چند فینالیست داشته باشیم از تغییر روند تیم ملی می‌شود صحبت کرد و از این موضوع خوشحال بود.

 

انتای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *