عباس ترابیان: برنامه‌ریزی مسابقات فوتسال المپیک آرژانتین بسیار ناشیانه است/ بضاعت ما جوابگوی میزبانی جام جهانی فوتسال نیست

عباس ترابیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره برگزاری مراسم بدرقه تیم فوتسال المپیک ایران برای حضور در المپیک جوانان ۲۰۱۸ آرژانتین اظهار داشت: بله خدا شکر مراسم بدرقه به خوبی برگزار شد و اعضای تیم المپیک هم همه آماده هستند که به امید خدا امشب (دوشنبه) به آرژانتین اعزام خواهند شد.

وی در مورد اینکه «آیا تیم المپیک ایران در آرژانتین پیش از شروع مسابقات دیدار تدارکاتی خواهد داشت یا خیر؟» گفت: خیر! دیگر هیچ بازی تدارکاتی نخواهیم داشت. چون امکان دارد در این صورت بازیکنان مصدوم شوند و خود علی صانعی (سرمربی تیم المپیک) هم از این موضوع و مصدومیت احتمالی بازیکنان می‌ترسد. من هم حق را به صانعی می‌دهم،‌ چون برنامه‌ریزی مسابقات فوتسال المپیک جوانان آرژانتین بسیار، بسیار ناشیانه بوده و به نظرم آدم‌های غیر ورزشی این برنامه را چیده‌اند و نمی‌دانم چطور فیفا با آن موافقت کرده است. حتی تیم برزیل از ما دعوت کرده بود تا تیم المپیک دو کشور دو بازی دوستانه قبل از مسابقات داشته باشند اما همانطور که گفتم از ترس مصدومیت احتمالی بازیکنان نتوانستیم این کار را انجام دهیم.

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی در خصوص شانس میزبانی ایران در مسابقات زیر ۲۰ سال آسیا تصریح کرد: تماس‌هایی با مسئولان AFC داشتم و آن‌ها اعلام کردند به تازگی از ترکمنستان هم بازدید کرده‌اند،‌ اما من بعید می‌دانم میزبانی را به این کشور داده شود. من در همان تماش هم اعتراضم را به مسئولان AFC اعلام کردم، چون ترکمنستان دیر درخواست میزبانی خود را ارسال کرده و در فرمت‌های AFC هم نام ایران را به عنوان تنها میزبان قرار داده‌اند. علاوه بر این‌ها اصلاً ترکمنستان کجای فوتسال دنیا قرار دارد و اگر این تیم در مرحله مقدماتی حذف شود دیگر تماشاگری به سالن‌ها نخواهد آمد. حالا با این اتفاقاتی که افتاده منتظر هستیم تا ببینیم چه اتفاقاتی در آینده رخ خواهد داد.

ترابیان همچنین در مورد درخواست میزبانی ایران برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۰ و اینکه هنوز برخی از مسئولان فدراسیون امیدوارند این میزبانی به ایران تعلق بگیرد،‌ عنوان کرد: من نمی‌دانم مسئولان چه می‌گویند،‌ من می‌گویم ما شرایط میزبانی جام جهانی و آمادگی آن را نداریم. همچنین اراده ملی هم برای گرفتن این میزبانی نیست،‌ من اینطور می‌بینم، میزبانی جام جهانی آمادگی می‌خواهد اما به نظر من، بضاعت فعلی ما جوابگوی میزبانی جام جهانی نیست.

وی ادامه داد: ژاپن یکی از کشورهایی است که درخواست میزبانی جام جهانی را داده و کمیته‌ای هم برای این مسابقات تشکیل داده که آدم‌های بسیار بزرگی مانند رئیس کمیته ملی المپیک ژاپن و رئیس گمرک این کشور در این کمیته حضور دارند. آن‌ها اینطور به میزبانی فوتسال نگاه می‌کنند اما در کشور ما اگر وزارت ورزش پشت این قضیه نبود حتی نمی‌توانستیم امضاهای اولیه را جمع کنیم. حقیقتاً ما در این قصه خیلی تنها هستیم و به نظرم بضاعت میزبانی جام جهانی را هم نداریم. شاید هم من اشتباه کنم اما این نظر شخصی من است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *