مسافران کاتای تیمی و انفرادی مسابقات جهانی کاراته در اسپانیا مشخص شدند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رقابت‌های انتخابی کاتای انفرادی و تیمی مردان و بانوان امروز (پنجشنبه) با قضاوت داوران فدراسیون جهانی در سالن شش هزار نفری غدیر  ارومیه برگزار شد.

در کاتای تیمی مردان، تیم اراک با ترکیب ابوالفضل شهرجردی،  علی زند و میلاد دلیخون با مجموع ۶۵٫۷ امتیاز به عنوان تیم برتر شناخته شد تا به عنوان نماینده کشورمان در رقابت‌های جهانی اسپانیا به میدان برود. تیم اراک امتیازات ۱۸٫۹, ۲۱٫۹ و ۲۴٫۹ را در سه دور اجرای کاتا بدست آورد.

تیم تهران با ترکیب امیربهادر تدین, سهیل ساجدیفر و امیریزدان تدین و تیم کرمان با ترکیب علیرضا ابوالحسنی، عباس حیاتیفر و حمیدرضا پوراعما دیگر تیم‌های حاضر در این مسابقه بودند که به ترتیب امتیازات ۶۲٫۵ و ۶۲٫۱ را بدست آوردند.

تیم اراک چندی پیش نیز در مسابقات دانشجویان جهان به عنوان سومی دست یافته بود.

در کاتای تیمی بانوان نیز تیم تهران با ترکیب الناز تقی پور, نجمه قاضی‌زاده و شادی جعفری‌زاده با مجموع ۶۳٫۲ امتیاز به عنوان  تیم برتر انتخاب  و مسافر رقابت‌های جهانی اسپانیا شد. تیم تهران در نخستین کاتای خود ابتدا ۱۸٫۳ امتیاز را بدست آورد, دور دوم ۲۱ امتیاز کسب کرد و در دور سوم به ۲۳٫۹ امتیاز دست یافت.

تیم پریسا رحمانی, مائده نصیری پی و مهری یزدانی دیگر تیم حاضر در این مسابقه بود که در مجموع سه کاتا به امتیاز ۶۱٫۳ رسید. تیم تهران در پیکارهای قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ اردن به مدال برنز رسیده بود.

همچنین در کاتای انفرادی و در بخش مردان  ابوالفضل شهرجردی در مجموع سه کاتا با کسب امتیاز ۶۵٫۳ امتیاز به مقام اول دست یافت. علی زند هم در مجموع سه کاتا با ۶۲٫۸ دوم شد و مهران قربانعلی پور با ۶۲٫۲ امتیاز نفر سوم شناخته شد.

شهرجردی در شرایطی به مقام اول رسید که برای نخستین بار خواهد بود که رقابت در تاتامی قهرمانی بزرگسالان را تجربه می‌کند.نقره نوجوانان ۲۰۰۹ جهان در مراکش، برنز جوانان جهان ۲۰۱۱, طلای امیدهای آسیا ۲۰۱۴ مالزی، برنز بازی‌های کشورهای اسلامی ۲۰۱۷ آذربایجان و نقره دانشجویان جهان ۲۰۱۸ ژاپن، عناوین مهم این کاتاروی ۲۴ ساله اراکی است.

احمدرضا محمودی و جاوید بهمن جاه دیگر کاتاروهایی بودند که در این رقابت حضور داشتند و امیر بهادر تدین نیز از دور رقابت‌ها انصراف داد. 

در کاتای انفرادی بانوان نیز فاطمه صادقی در مجموع کسب امتیاز ۶۴٫۶ امتیاز به عنوان نفر برتر شناخته شد و نام خود را در لیست جهانی کاراته قرار داد. مهسا افسانه و نگین باقری نیز با امتیازات مشابه ۶۲٫۲ امتیاز در ردیف بعدی قرار گرفتند.

نقره جوانان جهانی ۲۰۱۵ اندونزی و طلا امیدهای آسیا ۲۰۱۶ قزاقستان از افتخارات باقری کاتاروی ۱۹ ساله تهرانی است.

بیست و چهارمین دوره رقابت‌های قهرمانی جهان اواسط آبان‌ماه سال جاری به میزبانی مادرید اسپانیا برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *