افزایش امنیت بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ پس از حملات تروریستی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به دنبال حملات تروریستی اخیر در اندونزی، «ساندیاگا اونو» معاون فرماندار شهر جاکارتا اعلام کرد که مسائل امنیتی بیشتری در جریان برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ در نظر گرفته خواهد شد.

اوایل ماه جاری میلادی سه انفجار در بیرون از سه کلیسا در شرق جاوا رخ داد. همچنین یک روز بعد از آن نیز یک انفجار دیگر در نزدیکی ستاد پلیس شهر صورت گرفت که همه این حملات تروریستی منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم شد. روز چهارشنبه ۱۶ می نیز چهار مرد در سوماترا با شمشیر حمله کردند که منجر به کشته شدن یک نفر شد.

این حملات هیچ‌کدام در جاکارتا و پالمبانگ رخ نداده، اما باعث نگرانی درخصوص امنیت بازی‌ها شده است. «ساندیاگا اونو» در این باره گفت: «ما متعهد هستیم تا درباره تامین امنیت بازی‌ها اطمینان بدهیم. ما قصد داریم ۳۰۰ دوربین مداربسته به تعداد ۶ هزار دوربین مداربسته‌ای که پیش از این در نظر گرفته بودیم، اضافه کنیم. این دوربین‌ها قادر به اسکن تصویر چهره افراد هستند.»

همچنین قرار است تعداد نیروهای امنیتی نیز نسب به پیش‌بینی قبلی بیشتر شود. گفته می‌شود ۲۵ هزار نیروی امنیتی در کنار ۳۶ هزار مقام مسئول، کار تامین امنیت و برگزاری این بازی‌ها را بر عهده خواهند داشت. قرار است ۲۰ هزار پلیس در جاکارتا و ۳ هزار پلیس هم در پامبانگ حضور داشته باشند.

این برای اولین بار است که کشور اندونزی از سال ۱۹۶۲ به بعد میزبانی بازی‌های آسیایی را بر عهده می‌گیرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *