آذری: در همان نگاه اول با برنامه قلعه‌نویی موافقت کردم/ در جلسه هیئت مدیره برای ماندن وی تصمیم گرفته می‌شود

سعید آذری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره برگزاری جلسه‌ با امیر قلعه‌نویی برای تمدید قرارداد این مربی, اظهار داشت: جلسه بسیار عالی برگزار کردیم. قلعه‌نویی برنامه‌ها‌یش را ارائه کرد که بسیار این برنامه‌های منطقی و شفاف بود. اگر ذوب‌آهن بخواهد در مسیر بهتر قرار گیرد موافقت با برنامه قلعه‌نویی اساسی‌ترین کار ممکن است. این برنامه نسبت به خیلی از باشگاه‌ها دیگر بسیار برنامه نرمالی است و واقعا ابزار اولیه هر باشگاه برای موفقیت به حساب می‌آید.

وی با بیان اینکه «قلعه‌نویی بدون اینکه با من مشورتی داشته باشد, این برنامه را ارائه داده است» ادامه داد: این نشان می‌دهد که چقدر تبادل افکار بین من و قلعه‌نویی نزدیک است و باعث شد تا من در نگاه اول با این برنامه موافقت کنم. بعد از بازی مقابل نفت تهران در هفته پایانی لیگ، جلسه هیئت مدیره باشگاه برگزار می‌شود تا در آن جلسه بتوانیم مصوبه نهایی را برای تمدید قرارداد بگیریم.

مدیرعامل باشکاه ذوب‌آهن در پاسخ به اینکه برنامه‌های قلعه‌نویی شامل چه خواسته‌هایی می‌شود, تصریح کرد: فقط این را بگویم که هیچ‌کدام از خواسته‌های قلعه‌نویی, شخصی نبوده و همگی فنی‌محور بوده است. در برنامه‌های قلعه‌نویی ابعاد اقتصادی, وضعیت مالی و توان‌مندی‌های شرکت ذوب‌آهن در نظر گرفته شده است. جالب‌ترین هم این بود که هیچ خواسته شخصی‌ای از سوی قلعه‌نویی مطرح نشده است. باید از او تشکر کنم که برای باشگاه نگاه آینده محوری دارد. توجه به تیم‌های پایه, تشکیل تیم قدرتمند برای فصل آینده, فراهم شدم مسائل سخت‌افزاری و توجه بیشتر به هواداران محور‌های برنامه قلعه‌نویی را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه با این برنامه از دید من تمدید قرارداد با قلعه‌نویی شدنی است, خاطرنشان کرد: با ۱۵-۱۰ سال سابقه مدیریتی می‌گویم که این برنامه نرمال و قابل اجراست اما اینکه دیگر مدیران عالی‌رتبه کارخانه ذوب‌آهن چه می‌خواهند باید مشخص شود اما اگر این برنامه‌های قلعه‌نویی قابل اجرا شدن نباشد, دیگر حضور من هم در این باشگاه محلی از اعراب ندارد.

آذری در واکنش به اینکه گفته می‌شود قلعه‌نویی با باشگاه سپاهان هم وارد مذاکره شده است, عنوان کرد: با شناختی که از قلعه‌نویی داریم مطمئن باشید که تا این لحظه هیچ صحبتی با باشگاه سپاهان انجام نداده و منتظر این است تا اعضای هیئت مدیره تصمیم‌گیری کنند. بابت این موضوع هیچ نگرانی‌ نداریم.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن راجع به اینکه ثبت قرارداد با قلعه‌نویی تا چه حدی قطعی است, یادآور شد: هواداران به ماندن قلعه‌نویی خیلی امید داشته باشند چون تمام برنامه‌ها و خواسته‌هایش را قبول دارم. خواسته‌هایش هم منطقی و هم عملیاتی است. اما دیگر اینکه این خواسته‌ها چقدر از سوی مدیران کارخانه و اعضای هیئت مدیره به منصه ظهور می‌رسد, مسؤلیتش با آنهاست. باید هدف‌شان را مشخص کنند که چه تیمی و با چه مربی‌ای می‌خواهند.

وی ادامه داد: امیدوارم مسؤلان ذوب‌آهن قدر تلاش‌های صورت گرفته را بدانند. الان خیلی از تیم‌ها آرزو دارند جای ذوب‌آهن باشند. ذوب‌آهن چهارمین سال پیاپی حضورش در آسیا را تجربه می‌کند, قهرمان جام حذفی و سوپرجام و تا این لحظه نایب قهرمان لیگ برتر شده است. البته باید در بازی نفت هم با تمام قدرت به میدان برویم تا نایب قهرمان شویم چون حتی روی پوست خربزه هم آدم ممکن است زمین بخورد.

آذری تاکید کرد: در برنامه‌ها ۹۰ را گرفته‌ایم و دنبال ۱۰۰ هستیم حالا اگر قرار است مربی را از دست بدهیم و امکانات را نداشته باشیم, دیگر جایی برای ماندن نمی‌ماند. ما تلاش کرده‌ایم و الان هوادار و مخاطب ذوب‌آهن برای فصل آینده کمتر از رتبه دومی را نمی‌خواهد. اگر غیر از این باشد دیگر در ذوب‌آهن بمانیم که چه شود؟ باید بتوانیم فصل بعد برای قهرمانی بجنگیم.

وی درباره اینکه گفته می‌شود, ذوب‌آهن قرار نیست بازیکنی به تیم‌های ایرانی بفروشد, اشاره کرد: تحت هیچ شرایطی اینکار را نمی‌کنیم مگر اینکه بازیکنان پیشنهاد‌های خارجی داشته باشند, چون اعتقاد داریم اگر بازیکن قرار است در ایران بازی کند, در همین ذوب‌آهن بماند.

انتهای پیام/

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *