اسرائیل‌‌ستیزی در ورزش جهان -۳|پخش نشدن سرود و عدم اهتزاز پرچم رژیم صهیونیستی در امارات/"ورزشکار اسرائیلی دوست من نیست" + فیلم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در سال‌های اخیر بودند ورزشکاران و تیم‌های غیرایرانی که از رویارویی با ورزشکاران رژیم اشغالگر قدس یا سفر به این منطقه خودداری کرده یا رفتاری از خود نشان داده‌اند که بیانگر ناراحتی آنها از اقدامات رژیم صهیونیستی بوده است، رژیمی که براساس گزارش‌های منابع رسمی فلسطینی، فقط از سپتامبر سال ۲۰۰۰ میلادی تا آوریل سال ۲۰۱۷، بیش از ۳۰۰۰ کودک فلسطینی را به‌قتل رسانده است. در این مدت همچنین بیش از ۱۳ هزار کودک فلسطینی را مجروح و بیش از ۱۲ هزار کودک را بازداشت کرده است. هم‌اکنون نیز حدود ۳۰۰ کودک فلسطینی در زندان‌های اسرائیل در حبس هستند. اسرائیل تا پیش از سال ۲۰۱۵ به‌طور متوسط سالانه ۷۰۰ کودک فلسطینی را بازداشت می‌کرد، اما از زمان آغاز «انتفاضه بیت‌المقدس» این تعداد به‌میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

خبرگزاری تسنیم  در نظر دارد در سلسله‌گزارش‌هایی دلایل عدم‌ رویارویی ورزشکاران و تیم‌های غیرایرانی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی یا خودداری آنها از سفر به این منطقه و رفتارهایی از این دست را مورد بررسی قرار دهد.

در ماه آگوست ۲۰۱۶ در جریان المپیک ۲۰۱۶ ریو، اسلام الشهابی مصری دارنده مدال برنز در دسته ۱۰۰+ کیلوگرم در مسابقات جودوی قهرمانی جهان حاضر نشد با حریف خود دست دهد و تاتامی مسابقه را ترک کرد. کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) پس از این اتفاق، جودکار مصری را از این بازی‌ها اخراج کرد.

اسلام الشهابی پس از پایان مبارزه‌اش با نماینده رژیم صهیونیستی گفت: دست دادن با حریف در قوانین جودو نوشته نشده است. این کار معمولاً بین رفقا صورت می‌گیرد و ورزشکار اسرائیلی دوست و رفیق من نیست. مشکلی با یهودیان یا مذاهب و باورهای دیگر ندارم، اما بنا به دلایل شخصی حاضر نیستم با ورزشکاری از اسرائیل دست بدهم.

در ماه اکتبر ۲۰۱۷ در تورنمنت گرنداسلم جودویی که به میزبانی اماراتی‌ها برگزار می‌شد، رشاد المشجری، جودوکار اماراتی هم حاضر نشد با حریف اسرائیلی‌اش دست دهد و تاتامی را ترک کرد.

در همین مسابقات وقتی تل فلیکر، نماینده رژیم صهیونیستی در وزن منهای ۶۶ کیلوگرم به مدال طلا رسید، اماراتی‌ها حاضر نشدند پرچم این کشور را به هنگام توزیع مدال‌ها بالا ببرند و حتی سرود ملی رژیم صهیونیستی را پخش نکردند و به جای آن پرچم فدراسیون جهانی جودو را به اهتزاز در آورند و سرود فدراسیون جهانی جودو پخش شد. البته فدراسیون جودوی امارات بعداً در نامه‌ای به فدراسیون جهانی جودو به طور رسمی بابت این اتفاقات عذرخواهی کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *