اسرائیل‌‌ستیزی در ورزش جهان| دست ندادن بوفون با کاپیتان رژیم صهیونیستی/ "فلسطین را آزاد کنید"

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در سال‌های اخیر بودند ورزشکاران و تیم‌های غیرایرانی که از رویارویی با ورزشکاران رژیم اشغالگر قدس یا سفر به این منطقه خودداری کرده یا رفتاری از خود نشان داده‌اند که بیانگر ناراحتی آنها از اقدامات رژیم صهیونیستی بوده است، رژیمی که براساس گزارش‌های منابع رسمی فلسطینی، فقط از سپتامبر سال ۲۰۰۰ میلادی تا آوریل سال ۲۰۱۷، بیش از ۳۰۰۰ کودک فلسطینی را به‌قتل رسانده است. در این مدت همچنین بیش از ۱۳ هزار کودک فلسطینی را مجروح و بیش از ۱۲ هزار کودک را بازداشت کرده است. هم‌اکنون نیز حدود ۳۰۰ کودک فلسطینی در زندان‌های اسرائیل در حبس هستند. اسرائیل تا پیش از سال ۲۰۱۵ به‌طور متوسط سالانه ۷۰۰ کودک فلسطینی را بازداشت می‌کرد، اما از زمان آغاز «انتفاضه بیت‌المقدس» این تعداد به‌میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
خبرگزاری تسنیمدر نظر دارد در سلسله‌گزارش‌هایی دلایل عدم‌رویارویی ورزشکاران و تیم‌های غیرایرانی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی یا خودداری آنها از سفر به این منطقه و رفتارهایی از این دست را مورد بررسی قرار دهد.

در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ تیم ملی فوتبال ایتالیا در هفته نخست از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه اروپا باید در سرزمین‌های اشغالی به مصاف تیم رژیم صهیونیستی می‌رفت. در آغاز این بازی صحنه‌ای اتفاق افتاد که در نوع خود جالب بود، جایی که جان‌لوئیجی بوفون پیش از شروع بازی و به هنگام خوش‌وبش با تیم داوری و تعیین زمین برای آغاز بازی پس از دست دادن با داور و کمک‌داوران او، حاضر نشد با تل بن هایم، کاپیتان رژیم صهیونیستی دست بدهد. رسانه‌های جهان این حرکت دروازه‌بان محبوب آتزوری را حمایت از ملت مظلوم فلسطین در برابر ظلم‌هایی که رژیم صهیونیستی در قبال آنها روا داشته، عنوان کردند.

این بازی در نهایت با برتری ۳ بر یک آتزوری به پایان رسید، اما اتفاق جالب دیگری در این دیدار افتاد که همان زمان واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت و کاربران این شبکه‌ها این حرکت جان‌لوئیجی را نیز تحسین کردند. رسانه‌های عرب زبان در آن زمان با انتشار گزارش‌هایی مدعی شدند که بوفون در جریان پیروزی ۳ بر یک ایتالیا در خانه رژیم صهیونیستی در صحنه‌ای از بازی رو به هواداران تیم میزبان کرده و فریاد «فلسطین را آزاد کنید» سر داده است، البته این خبر تأیید رسمی نشد، اما برخی رسانه‌های جهان این حرکت بوفون را در همبستگی با مردم فلسطین توصیف و او را یک قهرمان جهانی نامیدند.

فیلم اقدام بوفون را ببینید.

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *