کرمی: تغییر کادر فنی تیم ملی تکواندو کاری از پیش نمی‌برد/ ذوالقدری را راحت از دست دادیم

یوسف کرمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص برگزاری جلسه شورای فنی فدراسیون تکواندو با حضور مهدی بی‌باک اظهار داشت: طبیعتا باید خروجی جلسه شورای فنی به نفع تکواندوی ایران باشد. دلیل آن نیز حضور ۱۵،۱۶ نفر از اساتید و پیشکسوتان تکواندو در جلسه شورای فنی است و قطعا نقطه نظرات آنها می‌تواند گره‌گشا باشد. خیلی از نقدها و نظرهای مطرح شده در جلسه شورای فنی نیز می‌تواند مفید باشد و به کمک مهدی بی‌باک بیاید.

وی در پاسخ به این سوال که بی‌باک نقدها مطرح شده در جلسه شورای فنی را قبول کرد، گفت: بله، باید این نقدها را نیز قبول می‌کرد، چون این مسائل به خاطر خود مهدی و آینده تیم ملی مطرح شد. مهدی نیز در این جلسه گزارش کار خود در یک سال گذشته را ارائه داد. نتایج در این مدت خوب بوده است اما خیلی خیلی می‌توانست بهتر باشد.

عضور شورای فنی فدراسیون تکواندو در خصوص اینکه گفته می‌شود جای برخی بزرگان در شورا و کمیته فنی خالی است، عنوان کرد: تکواندو ایران از لحاظ سرمایه‌ انسانی خیلی غنی است. در حال حاضر شورای فنی فدراسیون تکواندو خوب است اما می‌تواند خیلی بهتر از این نیز باشد. حتی ما می‌توانیم با حضور بزرگانی همچون ذوالقدری، کریمی، ساعی، افلاکی و مقانلو یک  گروه تخصصی فنی درست کنیم تا این عزیزان بزرگ و نخبه تکواندو ایران ماهی یک بار با سرمربی تیم ملی جلسه داشته یا روی برنامه تمرینات تیم ملی نظارت و به کادرفنی مشورت بدهند.

کرمی تاکید کرد: ما برای امثال استاد ذوالقدر، ساعی و یا حتی مقانلو میلیاردها از بیت‌المال هزینه و سرمایه‌گذاری کردیم. به راحتی نباید این عزیزان را کنار بگذاریم و حتی در صورت عدم تمایل آنها باید این نفرات را راضی به بازگشت به تکواندو کنیم. اگر این عزیزان به تکواندو اضافه شوند من مطمئن هستم در روزهای نه چندان دور تکواندو به روزهای خوب باز می‌گردد.

وی در پاسخ به این سوال که در این شرایط باید کادرفنی تیم ملی تغییر، تقویت و یا حفظ شود، اظهار داشت: به نظر من در این شرایط و زمان کوتاهی که تا بازی‌های آسیایی در پیش داریم تغییر کادرفنی نمی‌تواند کاری را از پیش ببرد اما می‌توانیم این کادر را تقویت کنیم. ذوالقدری  نیرویی بود که در حالی که به سختی به دستش آورده بودیم به راحتی از دست دادیم. ذوالقدر حاضل ۳۰ سال تجربه بود اما به خاطر یک یا دو مسابقه او را از دست بدهیم. 

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو در خصوص اینکه در گذشته نیز برخی اعتقاد داشتند باید ذوالقدری جای خود را به نفرات جوانتر بدهد، گفت: باید ببینیم چه نفراتی خواستار کناره گیری ذوالقدری بودند. مگر می‌شود از کنار تجربیات فرگوسن و ونگر گذشت؟ نباید از کنار تجربیات نفراتی مانند ذوالقدر به راحتی گذشت. در صورت حضور ذوالقدری به عنوان مدیر فنی نفرات جوانانی مانند مهدی‌ بی‌باک تربیت می‌شوند و یاد می‌گیرند. من مربی یا هر مربی وقتی ببینیم در کنار تیم ملی کوه تجربیاتی مانند ساعی و ذوالقدر ایستاده است طبیعتا با آرامش خاطر تیم ملی را هدایت می‌کنیم.

کرمی تصریح کرد: ذوالقدری باید به تکواندو بازگردد. اگر قرار است گره‌ای از مشکلات تکواندو را باز کنیم نباید به شخصه صحبت کنیم. باید به برخی از عزیزان که مخالف حضور ذوالقدری در کنار تیم ملی بودند، گفت تیم ملی ملک شخصی کسی نیست اما می‌توانیم به خوبی از تجربیات این عزیزان استفاده کنیم.

وی در پاسخ به این که اگر کادرفنی قصد تقویت تیم ملی‌ را داشته باشد حاضر به همکاری با تیم ملی خواهد بود، اظهار داشت: من حُسن نیت خودم را نشان دادم و حتی در مسابقات نونهالان جهان حاضر به همکاری با این تیم شدم. در لیگ نیز با کمکترین امکانان و بودجه با یاسین پیشرو کار می‌کنم. این نشان می‌دهد که علاقه‌مند هستم دینم را به تکواندو ادا کنم. شاید شرایط خیلی سخت باشد و انتخاب من نیز درست نباشد اما اگر از من درخواست کمک شود سعی می‌کنم در هر جایگاهی به تکواندو ایران خدمت کنم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *