منصوری: شاید برخی شرایط را درک نکنند اما روند کار تیم ملی جودو رو به رشد است

محمد منصوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط سعید ملایی و محمد محمدی بریمانلو در آستانه اعزام به مسابقات مسترز روسیه اظهار داشت: خدا را شکر در حال حاضر شرایط بچه‌ها خوب است اما نباید فراموش کرد رقابت‌های مسترز با حضور ۱۶ نفر برتر رنکینگ هر وزن در بالاترین سطح دنیا برگزار می‌شود. بریمانلو نیز در حال حاضر در رنکینگ فدراسیون جهانی در میان ۱۶ نفر برتر دنیا حضور ندارد اما در روزهای گذشته نامه‌ای از IJF دریافت کردیم که با توجه به غیبت برخی نفرات در وزن ۷۳- کیلوگرم و نرسیدن این وزن به حد نصاب، به این مسابقات دعوت شده است که با توجه به سطح فوق‌العاده و سنگین آن برای بریمانلو بسیار خوب خواهد بود.

وی تصریح کرد: در گذشته نیز یک بار آرش میراسماعیلی و محمود میران در این مسابقات حضور داشتند و یک بار نیز جواد محجوب در این مسابقات شرکت کرده است که با توجه به اعزام ملایی و بریمانلو به این رقابت‌ها شاهد حضور چهارمین و پنجمین نماینده جودو کشورمان در مسابقات مسترز هستیم.

سرمربی تیم ملی جودو در خصوص شانس کسب مدال توسط این نفرات، عنوان کرد: امیدوارم این دو نفر در این مسابقات به بهترین نتایج دست پیدا کنند اما همانطور که در گذشته گفتیم تمام هدف ما بازی‌های آسیایی جاکارتا اندونزی است و تمام حضورهای ما نیز در مسابقات مختلف برای رسیدن به آمادگی مطلوب برای شرکت در بازی‌های آسیایی اندونزی است.

منصوری در پاسخ به این سوال که از روند پیشرفت اعضای تیم ملی جودو در یک‌سال اخیر رضایت داشته است، بیان کرد: شاید برخی دوستان دوست نداشته باشند شرایط ما را درک کنند اما روند کار ما در یکسال اخیر رو به رشد بوده است. در حال حاضر بریمانلو در رنکینگ فدراسیون جهانی صعود داشته است وبه غیر از نتیجه وقتی به عملکرد او و سایر بازیکنان دقت می‌کنیم متوجه رشد آنها می‌شویم.

وی افزود: بریمانلو در مسابقات گرند اسلم ژاپن در دوم مغلوب حریف کانادایی شد که به مدال نقره این مسابقات دست یافت. شکست او نیز در شرایطی رقم خورد که از حریف خود پیش بود اما روی یک اشتباه تاکتیکی در خاک گیر کرد و نتیجه را به حریف خود واگذار کرد. بازیکنان ما روند رو به رشد و خوبی دارند و در اردوی مشترک ژاپن با بهترین‌های دنیا تمرین کردند.

سرمربی تیم ملی جودو در پایان خاطر نشان کرد: در وزن۶۶- کیلوگرم قاسم نوری‌زاده نیز روند رو به رشدی در این مدت داشته است و ما نیز با یک یا دو مسابقه بازیکنان خود را محک نمی‌زنیم. نوری‌زاده در گرند اسلم ‌ژاپن مغلوب حریفی شد که ضمن برخورداری از امتیاز میزبانی در نهایت نیز به مدال برنز دست یافت. باید برای ارزیابی همه این مسائل را در نظر بگیریم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *