۳ طلا و برنز حاصل تلاش نمایندگان کشورمان/ مهدی پوررهنما فنی‌ترین بازیکن جهان شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، هفتمین دوره مسابقات پاراتکواندو قهرمانی جهان در دو بخش کیوروگی و پومسه روز گذشته (پنجشنبه – ۲۷ مهرماه) با حضور ۲۵۷ تکواندوکار (۱۶۴ کیوروگی، ۹۳ پومسه) از ۵۹ کشور در سالن «کاپرباکس آرنا» لندن برگزار شد.

تیم‌ملی پاراتکواندوی کشورمان در حالیکه تنها با ۵ نماینده در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده بود با کسب یک مدال طلا (مهدی پوررهنما)، ۲ برنز (احمد نریمانی و سعید صادقیان‌پور) و ۹ امتیاز موفق شد عنوان چهارم جهان را به خود اختصاص دهد.

روسیه با ۵ مدال طلا، یک نقره، ۵ برنز و ۴۳ امتیاز عنوان قهرمانی را به نام خود ثبت کرد و این در حالی بود که با توجه به اینکه در مسابقات پارا محدودیتی برای تعداد شرکت کنندگان یک تیم وجود ندارد این تیم با ۱۸ نماینده حضور پیدا کرده بود. تیم ترکیه با یک طلا، ۳ نقره، ۲ برنز و ۱۸ امتیاز نایب قهرمان شد و تیم قزاقستان با ۲ طلا و ۱۴ امتیاز بر سکوی سومی ایستاد.

مهدی پور‌رهنما نماینده آینده دار کشورمان که پیش از این نیز عملکرد قابل توجهی را در کارنامه خود ثبت کرده بود، در این رقابت‌ها توانست با مبارزات مقتدرانه خود عنوان فنی ترین بازیکن را به خود اختصاص دهد.

هدایت این تیم برعهده «پیام خانلرخانی» به عنوان سرمربی و«مهدی احمدی» به عنوان مربی بود و مسعود لشگری به عنوان سرپرست در کنار تیم حضور داشت.

امتیاز این رقابت‌ها G10 بود و به نفر اول ۱۰۰ امتیاز، نفر دوم ۶۰ امتیاز و نفرات سوم ۳۶ امتیاز در راستای کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو تعلق گرفت.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *