مهاجم کره: می‌توانیم قفل دروازه ایران را باز کنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی، کیم شین ووک، مهاجم تیم ملی کره‌ جنوبی یکی از ۲۶ بازیکنی است که توسط شین تائه‌یونگ، سرمربی جدید این تیم به اردوی جنگجویان تائگوک (لقب تیم ملی کره) به منظور آماده‌سازی برای دیدار با ایران و ازبکستان در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه آسیا دعوت شده است. کره روز پنجشنبه ۹ شهریور پذیرای ایران است و پنج روز بعد در تاشکند به مصاف ازبکستان می‌رود.

کیم شین ووک که پس از پنج ماه دوباره به اردوی تیم ملی کره جنوبی دعوت شده، گفت: سخت است که بشود در این فرصت کوتاه بازی و حرکات تیمی را سازماندهی کرد، اما با دعوت زودهنگام بازیکنان، در تلاش هستیم از تمامی جهات خود را بسازیم تا در زمین به حریف فشار بیاوریم.

کیم ۲۹ ساله این فصل در ۲۶ بازی از کِی‌لیگ کره جنوبی، ۱۰ گل برای جئونبوک هیواندی موتورز به ثمر رسانده و با ۱۹۶ سانتی‌متر قد، بلندقامت‌ترین بازیکن دعوت شده به اردوی تیم ملی کره جنوبی است. او تاکنون ۳۷ بازی ملی با پیراهن کره انجام داده و سه گل به ثمر رسانده است.

کیم می‌گوید ایران تیمی زیرک و باهوش است، اما جنگجویان تائگوک می‌توانند این بار در خانه خود این تیم را شکست دهند. کره جنوبی از سال ۲۰۱۲ متحمل چهار شکست متوالی با نتیجه یک بر صفر برابر ایران شده است.

تیم ملی ایران در حالی که دو بازی از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باقی مانده است، صعودش به مرحله پایانی این رقابت‌ها را قطعی کرده است. این تیم با کسب ۲۰ امتیاز صدرنشینی خود در گروه A از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ در منطقه آسیا را مسجل کرده و با کره جنوبی و ازبکستان که به ترتیب در رده‌های دوم و سوم جدول هستند به ترتیب ۷ و ۸ امتیاز اختلاف دارد. در منقطه آسیا از هر گروه دو تیم به طور مستقیم راهی مرحله پایانی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه می‌شوند.

کیم شین ووک می‌گوید خط حمله کره جنوبی به نوار کلین‌شیت‌های ایران در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه پایان خواهد داد. تیم تحت‌هدایت کارلوس کی‌روش در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی گلی دریافت نکرده است. در طرف دیگر کره جنوبی در مرحله پایانی انتخابی با زدن ۱۱ گل بیشترین گل زده در بین تیم‌های حاضر در گروه A را دارد، اما با دریافت ۱۰ گل خورده به طور مشترک با قطر بدترین خط دفاعی این گروه را از آن خود کرده‌اند.

مهاجم کره جنوبی تأکید کرد: ایران نقاط ضعفی دارد و فکر می‌کنم بال‌های خوب ما می‌توانند به دفاع آنها نفوذ کنند. به نظرم خط حمله ما می‌تواند قفل دروازه ایران را باز کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *