موتکو: جام کنفدراسیون‌ها مقدمه‌ای برای جام‌جهانی بود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جام کنفدراسیون‌های ۲۰۱۷ روسیه که از ۲۷ خرداد به میزبانی روسیه و در شهرهای مسکو، سن پترزبورگ، کازان و سوچی آغاز شده بود با قهرمانی آلمان پایان یافت. شیلی، پرتغال و مکزیک نیز به ترتیب رتبه‌های دوم تا چهارم را به خود اختصاص دادند.

ویتالی موتکو، معاون نخست‌وزیر و رئیس فدراسیون فوتبال روسیه درباره ارزیابی خود از جام کنفدراسیون‌ها به خبرگزاری آر اسپورت روسیه گفت: این تورنمنت در سطح بسیار بالایی برگزار شد اما مقدمه‌ای برای رقابت‌ جدی‌تری همانند جام‌جهانی ۲۰۱۸ با مقیاس وسیع‌تری بود.

وی در ادامه اظهار داشت: تیم‌های شرکت‌کننده، هواداران فوتبال و فیفا اعتراف کردند که جام کنفدراسیون‌ها در سطح بالایی بود. تمام فاکتورهای مورد نظر و برنامه‌های ما به صورت جدی‌ترین شکل عملی شدند. مشکلی در بخش تماشاگران نداشتیم و از تلویزیون نیز شاهد بازی‌های فوق‌العاده‌ای بودیم. اتمسفر حاکم در ورزشگاه‌ها بسیار زیبا بود و خدمات خود را به بهترین نحو ارائه کردیم.

معاون نخست‌وزیر روسیه در خاتمه گفت: ما هر چیزی را برای خدمات میزبانی خود برنامه‌ریزی کرده بودیم و لحظه به لحظه فعالیت داشتیم. ارتباط بسیار نزدیکی با دوستان‌مان در فیفا داریم تا کارها را بهتر انجام دهیم. برای جام‌جهانی ۲۰۱۸ نیز همه چیز خوب خواهد بود.

الکساندر سوروخین، مدیر اجرایی کمیته سازماندهی جام‌جهانی ۲۰۱۸ نیز درباره جام کنفدراسیون‌های ۲۰۱۷ گفت: این رقابت‌ها برای ما یک موفقیت بود. دلیل این حرف من نیز صحبت‌های پایانی جانی اینفانتینو، رئیس فیفا درباره میزبانی روسیه از جام کنفدراسیون‌های ۲۰۱۷ است.

روسیه پس از پایان جام کنفدراسیون‌ها مهیای میزبانی از جام‌جهانی ۲۰۱۸ می‌شود که در ۱۲ ورزشگاه ۱۱ شهر با شرکت ۳۲ تیم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *